V kategórii | Tlačové správy

Vranovská nemocnica dočasne obmedzuje hospitalizácie na detskom oddelení

DO vranov

Od piatka 12. apríla je vranovská nemocnica nútená z personálnych dôvodov obmedziť činnosť

lôžkovej časti detského oddelenia a prevádzku detskej ústavnej pohotovostnej služby. V závere minulého týždňa o tom informovala orgány regionálnej samosprávy, krajské Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby, ako aj okolité nemocnice a ambulantný sektor. Ostatné pracoviská, vrátane gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie, fungujú bez obmedzení. Toto opatrenie je dočasné a nemocnica intenzívne vyvíja aktivity na obnovenie prevádzky už v priebehu mesiaca jún.

„Nejde, žiaľ, o náhle rozhodnutie, keďže problém s nedostatkom atestovaných pediatrov sa týka celého regiónu Zemplína.V našom prípade však máme plán, ako v priebehu dvoch mesiacov zabezpečiť medicínsky tím potrebný na nepretržitú prevádzku detského lôžkového oddelenia. Spravíme maximum preto, aby sa nám to podarilo,“vysvetlil Eugen Lešo, riaditeľ nemocnice Penta Hospitals Vranov nad Topľou.

Počas dočasného uzatvorenia lôžkovej časti detského oddelenia a pediatrickej ÚPS ambulancie vo vranovskej nemocnici bude ústavná zdravotná starostlivosť v odbore pediatria, vrátane ambulancie pediatrickej ÚPS, dostupná v okolitých nemocniciach, konkrétne v nemocnici v Humennom a Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.

Toto opatrenie sa netýka činnosti neonatologického oddelenia a pôrodnice, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť bez obmedzení. Pediatrická ambulancia ostáva v prevádzke pre účely predoperačných vyšetrení (aj pre deti z externého prostredia) a konziliárnych pediatrických vyšetrení pre potreby iných pracovísk nemocnice počas pracovných dní od 7.30 do 16.00 hod. Ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast je štandardne dostupná od 16.00 do 22.00 hod. počas pracovných dní a počas víkendov od 7.00 do 22.00 hod.

V nočných hodinách, alebo v prípade akútnych stavov, je potrebné obrátiť sa na najbližšie nemocnice, respektíve na záchrannú zdravotnú službu.

Zdroj: Krejčíová Bianka

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.