V kategórii | Tlačové správy

Vranov: okresné kolá vo florbale dievčat a chlapcov základných škôl

Florbal D

26. a 27. marca Centrum voľného času zorganizovalo v spolupráci so ZŠ Lúčna a ZŠ Bernolákova okresné kolá vo florbale dievčat a chlapcov základných škôl. Do turnaja sa zapojilo spolu 223 žiakov a žiačok z jedenástich škôl nášho okresu (ZŠ Lúčna, ZŠ Vyšný Žipov, ZŠ Slovenská Kajňa, ZŠ Bystré, ZŠ Hanušovce, ZŠ Bernolákova, ZŠ Soľ, ZŠ Sečovská Polianka, ZŠ Juh, ZŠ Tovarné a ZŠ Holčíkovce).

V utorok bojovalo najskôr 8 dievčenských družstiev v dvoch štvorčlenných skupinách.

Štyria najlepší postúpili do semifinále. Po zdolaní svojich súperiek sa nakoniec do finále dostali ZŠ Lúčna a ZŠ Hanušovce. Zápas o majstra okresu bol nesmierne vyrovnaný a napínavý do posledných chvíľ, keď o víľazovi nerozhodlo ani 5 minútové predĺženie. V samostatných nájazdoch mali viac šťastia dievčatá z Lúčnej a obhájili titul spred roka.

V stredu si sily zmerali chlapci. 11 družstiev rozdelených do troch skupín odohralo spolu 15 zápasov. Víťazi skupín ZŠ Lúčna, ZŠ Bernolákova a ZŠ Juh si to rozdali vo finálovej skupine každý s každým. Vo vyrovnaných zápasoch rozhodovali maličkosti, chlapci predviedli kvalitný florbal plný osobných súbojov i obetavých zákrokov. Najväčšiu túžbu po víťazstve ukázali žiaci ZŠ Juh, ktorí zaslúžene zvíťazili pred rovesníkmi z Lúčnej a Bernolákovej.

Zdroj: Milan Gešperik

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.