V kategórii | Tlačové správy

Pre deti a mládež usporiadalo CVČ vo Vranove n. T. ďalší ročník Žiackej šachovej ligy Vranova

Sach-1-3

Pre deti a mládež usporiadalo CVČ vo Vranove n. T. ďalší ročník Žiackej šachovej ligy Vranova. Prvý turnaj podujatia sa hral v piatok 20. októbra v poobedňajších hodinách za účasti 24 súťažiacich. O poradí na prvých troch miestach rozhodovalo nakoniec pomocné hodnotenie, keďže prví traja hráči zhodne získali 6 bodov zo siedmich partií. Celkovým víťazom turnaja sa stal Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove n. T., druhým v poradí bol Simeon Dan Saraka zo ZŠ Štúrova v Hanušovciach n. T. a tretím Jakub Palfi zo ZŠ Školská v Sečovskej Polianke. V kategórii dievčat taktiež rozhodovalo pomocné hodnotenie, dievčatá z prvej trojice získali rovnako 3,5 b. Prvenstvo si odniesla Beáta Olexová zo ZŠ Školská v Sačurove pred druhou Kristínou Margitayovou zo ZŠ s MŠ v Tovarnom a treťou Barborou Kočišovou zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove n. T. Najbližšie si bude môcť mládež zmerať šachové sily 16. novembra na Školských majstrovstvách okresu Vranov n. T. v CVČ.

V nedeľu 15. októbra odštartovala ďalšia sezóna 3. šachovej ligy. Hráči družstva MŠK Vranov n. T. vycestovali proti ŠK BLS Bardejov s tromi hráčmi základnej zostavy a piatimi náhradníkmi. Súperi boli dobre pripravení a namotivovaní vo svojom premiérovom stretnutí súťaže, čo sa odrazilo aj na remízovom výsledku 4 : 4. Body pre Vranov získali Vladimír Verba, Vyacheslav Anikeev a Jakub Palfi, po polbode za remízu pridali Veronika Bubnárová a Aleš Chytra.

Týždeň na to 22. októbra začala 4. šachová liga, v ktorej vranovský okres zastupujú tri družstvá: MŠK Vranov n. T. B, ŠK Čaklov, ŠK Soľ. V okresnom derby sa stretli MŠK Vranov n. T. B a ŠK Čaklov. Svoje skúsenosti na tri víťazné body pretavili hráči z Čaklova po víťazstve 4 : 1. Postupne sa na piatich šachovniciach zrodili výsledky: V. Verba – Dávid Štofa 0,5 : 0,5, Michal Virostko – Vyacheslav Anikeev 0 : 1, V. Bubnárová – Martin Ťasko 0 : 1, Jerguš Ropovík – Vladimír Hričák 0 : 1, Jozef Feník st. – Štefan Demeter 0,5 : 0,5. Šachisti z ŠK Soľ vycestovali do Humenného, odkiaľ si priniesli tri body za víťazstvo 3,5 : 1,5 nad družstvom Reinter Humenné D. Po bode za výhru pridali Michal Feciľák a Ján Krasnaj, tri polbody priniesli za remízy v partiách Vladimír Fečo, Róbert Kankula a Miroslav Révaj.

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.