V kategórii | Tlačové správy

Vranov: 5. kolom sa ukončila v Centre voľného času „Žiacka šachová liga Vranova“

„V piatok 26. apríla sa posledným 5. kolom ukončila v Centre voľného času tohtoročná Žiacka šachová liga Vranova. Súťaž pozostávala z 5 kôl v priebehu školského roka, v ktorých jednotlivý hráči mali možnosť v každom kole odohrať 7 partií. Body do ligovej tabuľky získavali súťažiaci postupne za umiestnenia v jednotlivých turnajoch. Z rôznych škôl vranovského okresu sa postupne zúčastnilo 29 mladých šachistov, 22 chlapcov a 7 dievčat.

Trofej za celkové víťazstvo v tejto sezóne si odniesol Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova ul.

V kategórii starších žiakov skončil na prvom mieste Simeon Dan Saraka pred druhým Lukášom Štofanom, obaja sú žiakmi ZŠ v Hanušovciach n. T., tretím bol Jakub Palfi zo ZŠ Sečovská Polianka.

V kategórii mladších žiakov si za prvé miesto odniesol pohár Tibor Chytra zo ZŠ Bernolákova ul., striebornú medailu získal Alexander Grech zo ZŠ Bernolákova ul. a bronzovú medailu si odniesol Alexej Klimeš zo ZŠ Sídl. II vo Vranove n. T.

V tomto ročníku bola potešujúca aj bohatšia účasť dievčat. Najviac bodov a pohár za víťazstvo v kategórii dievčat si odniesla Kristína Margitayová zo ZŠ s MŠ Tovarné, druhé miesto obsadila Kočišová Barbora zo ZŠ Bernolákova ul., medailu za tretie miesto prevzala Larisa Klimešová zo ZŠ Sídl. II vo Vranove n. T.

Veľká vďaka patrí Mgr. Márii Friedmanskej a Mgr. Františkovi Šoganičovi, ktorí svojich žiakov doprevádzali a Mestskému športovému klubu vo Vranove n. T. za poskytnutie materiálu a cien.

Zdroj: Miroslav Chytra