V kategórii | Tlačové správy

Vranov: 4. kolo Žiackej šachovej ligy Vranova

Sach 1

V piatok 15. 3. sa v Centre voľného času vo Vranove konalo 4. kolo Žiackej šachovej ligy Vranova. Podujatia sa zúčastnilo 16 mladých šachistov zo 6 základných škôl. Každý hráč odohral 7 partií.

Medzi žiakmi prvého stupňa sa najlepšie darilo Tiborovi Chytrovi (4 body) zo ZŠ Bernolákova ul. pred Matúšom Kockom (4 b.) zo ZŠ s MŠ Tovarné a Larissou Klimešovou (3,5 b.) zo ZŠ Sídl. II. Umiestnenie na prvých troch miestach v kategórii druhého stupňa bolo zhodné s celkovým umiestnením v turnaji, keď prvý skončil Aleš Chytra (6 b.) zo ZŠ Bernolákova, druhý bol Jakub Palfi (6 b.) zo ZŠ Sečovská Polianka a tretie miesto obsadil Simeon Dan Saraka (5 b.) zo ZŠ Hanušovce n. T.

Na ďalší deň v sobotu sa z Vranova do Humenného vybrala 7-členná mládežnícka výprava na 5. kolo 11. ročníka podujatia Reinter GPX Humenné. O tom, že sa mladým šachistom v 33-člennom štartovom poli darilo, svedčí aj počet ocenení, ktoré si odniesli. Jakub Palfi zo ZŠ Sečovská Polianka si odniesol striebro za druhé miesto v celkovom poradí, Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova ul. získal 3. miesto v kategórii chlapcov do 14 rokov. Rovnako prevzal ocenenie za 3. miesto v kategórii chlapcov do 11 rokov Tibor Chytra zo ZŠ Bernolákova ul. V kategórii chlapcov do 8 rokov preberali ocenenia Matúš Kocka zo ZŠ s MŠ Tovarné za 1. miesto a Alexej Klimeš zo ZŠ Sídl. II za 3. miesto. V kategórii dievčat do 11 rokov získala 2. miesto Larissa Klimešová zo ZŠ Sídl. II.“

Zdroj: Miroslav Chytra