V kategórii | Tlačové správy

5. kolo turnaja Žiackej šachovej ligy Vranova

Sach - I
„V piatok 19. mája sa v CVČ vo Vranove n. T. ukončil 5. kolom seriál turnajov Žiackej šachovej ligy Vranova v školskom roku 2022/2023. Podujatia sa postupne zúčastnilo 22 hráčov zo siedmich škôl okresu.
Celkový víťazom sa stal Jakub Palfi zo ZŠ, Školská v Sečovskej Polianke, keď vo všetkých piatich turnajoch získal vždy prvenstvo. Druhým v poradí bol Tibor Chytra a tretím v poradí Aleš Chytra, obaja zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove n. T.
V kategórii dievčat bola prvá Kristína Margitayová zo ZŠ s MŠ Tovarné pred druhou Laurou Pivovarníkovou zo ZŠ Sídlisko II vo Vranove n. T. O tretie miesto sa rozdelili Barbora Kočišová zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove a Timea Tutková zo ZŠ s MŠ Tovarné.
Ocenenia si odniesli aj najlepší hráči jednotlivých škôl. Za ZŠ Bernolákova ul. to bol už spomínaný T. Chytra, za ZŠ s MŠ Tovarné hral najlepšie Ondrej Jurečko a ZŠ Štúrova v Hanušovciach n. T. najlepšie reprezentoval Lukáš Štofan.
Taktiež sa v posledných týždňoch skončila ligová sezóna v šachu. Vranovskí šachisti mali zastúpenie v 3. a vo 4. slovenskej šachovej lige. V 3. lige obsadili 5. priečku medzi 12 družstvami a rovnako získali 5. miesto aj vo 4. lige, kde súťažilo 8 družstiev. Najviac partií odohral Vladimí Verba, keď využil možnosť odohrať všetkých 18 zápasov. Uhral 12,5 bodu s výbornou 70 %-nou úspešnosťou. O ďalšie pekné výsledky sa tiež postarali Jozef Feník, získal 5 bodov zo šiestich partií (83 %), Jozef Bednár, nazbieral 4,5 bodu z 5 partií (90 %) a Miroslav Chytra, vydobil 13 bodov zo 16 partií (81 %).“
 
 
Zdroj: Miroslav Chytra
 
 

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.