V kategórii | Tlačové správy

Vranov: primátor online pokrstil leteckú knihu „Vranov nad Topľou a okolie z neba“

Primátor Vranova nad Topľou, Ing. Ján Ragan, uviedol do života leteckú knihu svojho mesta a okolia. Akcii nezabránili ani opatrenia proti COVID 19. Konala sa totiž v online priestore.

Pretrvávajúca situácia stále neumožňuje organizovanie podujatí či rôznych mítingov. Za to majú ľudia k dispozícii rôzne nástroje a prostriedky ako sa vynájsť. Výnimkou neboli ani členovia vydavateľského tímu z Kynceľovej, pri Banskej Bystrici. Zorganizovali totižto online krst knihy Vranov nad Topľou a okolie z neba.

„Keďže sa nemôžeme stretnúť osobne na podujatiach, ktorých súčasťou by boli aj samotné uvedenia kníh do života, vytvorili sme preto online priestor. Po spracovaní konceptu, ako by mohol slávnostný akt prebiehať, sme naň pozvali krstného otca knihy priamo zo Zemplína“, vysvetľuje média manažérka a spoluautorka online krstu Andrea Farkašová.

Symbolické uvedenie do života – vodou z rieky Topľa

Na online krst knihy prijal pozvanie primátor mesta Vranov nad Topľou Ing. Ján Ragan, a tak sa stal oficiálnym krstným ocom tejto fotopublikácie. Knihu uviedol do života poliatím vodou priamo z rieky Topľa, ktorá je typická pre región Zemplín. „Verím, že táto kniha bude reprezentovať mesto Vranov nad Topľou, jeho celý okres a mnohým ľuďom spraví radosť“, hovorí Ragan.

 

Zábery z neobyčajného pohľadu

Edícia leteckých kníh Slovensko z neba je najväčšou na svete. „Vydali sme už viac ako sto fotopublikácií a každú knihu slávnostne uvádzame do života. Žiaľ posledný rok to nie je veľmi možné, a tak sme sa rozhodli nájsť predsa len spôsob, akým budeme môcť vydaným titulom zapriať mnoho čitateľov a všetko dobré. Ďalšími publikáciami, ktoré pokrstíme v tomto online svete budú Levice a okolie z neba, Trebišov a okolie z neba a ďalšie tituly z edície Čarovné Slovensko ako Čarovný Spiš,“ približuje autor leteckých kníh, pilot a letecký fotograf Milan Paprčka. 

 

Uvedenie knihy Vranov nad Topľou a okolie z neba do života nájdete na:

https://www.youtube.com/watch?v=wq0_pGjA6gQ

Audionahrávky na stiahnutie tu:

https://www.uschovna.cz/zasilka/JJ9CSP286RZU7C87-75Z/V8CCHAXJG4

Fotografie z online krstu knihy na stiahnutie tu:

https://www.uschovna.cz/zasilka/JJHWLH697WFHN3VK-EJA/CC5BUTYW96

 

Zdroj: Mgr. Andrea Farkašová

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.