V kategórii | Tlačové správy

Vranov: navštívila 4 domy, pri úteku stratila ružové šľapky

Dom

Len 14 ročná Vranovčanka sa opakovane dopustila trestného činu porušovanie domovej slobody a trestného činu krádeže.

Koncom mája tohto roku  v ranných hodinách preskočila uzamknutú bránu oplotenia rodinného domu na Ul. Ondavskej, vo Vranove.  Do domu vošla  cez neuzamknutý zadný vchod a v predsieni  z peňaženky v kabelke vzala  400,-Eur. Odišla preč.

Rovnakým spôsobom vošla aj do druhého rodinného domu. Stalo sa to popoludní, začiatkom júna tohto roku. Na Ul. Staničnej vo Vranove vošla cez neuzamknutú bránu na pozemok rodinného

domu. Cez neuzamknutú garáž vošlo do domu, nakoľko si ale všimla, že v dome sú nainštalované   kamery, tak z nich odpojila napájací kábel. Ten vzala so sebou a  odišla z domu preč. Pri odchode došlo k stretnutiu s majiteľkou domu, ktorá na ňu začala kričať, mladá slečna utiekla preč!

Len o pár dní neskôr si Vranovčanka  vyhliadla ďalší dom a to na Ul. Podhrunkovskej, vo Vranove. Cez neuzamknutú pivnicu vošla dnu, vzala zväzok kľúčov, ktorými skúšala otvoriť vchodové dvere, čo sa jej aj podarilo. Vošla dnu a   z peňaženky uloženej v  kuchynskej linke vzala 100,-Eur. Našla aj ďalších 137,-Eur v hornej skrinke kuchyne. Z domu potom odišla preč,  zväzok kľúčov položila na miesto, odkiaľ ich vzala.

Naposledy ,,navštívila“ rodinný dom na Ul. Bernolákovej vo Vranove nad Topľou. Preskočila oplotenie rodinného domu a vošla do neuzamknutej garáže, z ktorej vzala škatuľku cigariet. Keď odchádzala preč,  bola pristihnutá majiteľom domu, dala sa na útek. Majiteľ ju prenasledoval, v dôsledku čoho mladá slečna stratila ružové šľapky. To ju ale nezastavilo, utekala ďalej.

Polícia Vranovčanku zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Vyšetrovateľom jej bolo vznesené obvinenie z trestného činu porušovanie domovej slobody spáchaného v súbehu s trestným činom krádeže.   Zákon pri takomto porušení zákona stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov, v prípade veku obvinenej ide o polovičnú trestnú sadzbu.

Zdroj: KRPZ Prešov

Foto: Ilustračné

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.