V kategórii | Tlačové správy

Zvýšený dohľad na cestách v Prešovskom kraji počas májových víkendov

Policia

Zvýšená intenzita cestnej premávky so sebou prináša aj vyššie riziko dopravnej nehodovosti aj s možnými tragickými následkami na životoch. Za účelom pozitívneho ovplyvnenia dopravno-bzepečnostnej situácie a plynulosti cestnej premávky vykonáva Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove na cestách Prešovského kraja počas aktuálneho mesiaca máj zvýšený dohľad v cestnej premávke a to najmä v dňoch piatok až nedeľa. 

 Policajti sa pri kontrole zameriavajú na porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré patria medzi najčastejšie príčiny dopravných nehôd a ich tragických následkov. Ide o dodržiavanie ustanovených  i obmedzených rýchlostí jazdy morových vozidiel, zákaz požívania alkoholu u vodičov, ale aj spôsob jazdy.  Policajti okrem vodičov motorových vozidiel kontrolujú dodržiavanie pravidiel cestnej premávky motocyklistami a ich spolujazdcami i dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom ako aj dodržiavanie povinnosti chodcov a cyklistov na cestách. Bokom neostanú ani železničné priecestia a pravidlá, ktoré sa týkajú ich prechádzania.

Polícia neustále upozorňuje a pripomína aj teraz, že vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade na cesty nepatria. Jazda v opitosti nad jedno promile je trestný čin, za ktorý hrozí až ročné väzenie. Takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne.

Jazdite trpezlivo, predvídavo, dodržiavajte dopravné predpisy a ak sadnete za volant, tak len s triezvou hlavou.

Zdroj: KRPZ Prešov

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.