V kategórii | Tlačové správy

Vranov: záverečné kolo žiackej šachovej ligy v CVČ

Sach 1

Počas školského roka prebiehala v rámci šachového krúžku v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou Žiacka šachová liga  Vranova za účasti 21 študentov a žiakov z deviatich stredných a základných škôl. Celé podujatie sa konalo formou piatich turnajov hraných počas školského roka 2018/2019. Každý turnaj sa hral tempom 2 x 15 minút na partiu.

Záverečné kolo sa hralo 12. apríla. Po sčítaní bodov za všetky kolá sa celkovým víťazom stal Filip Bodor zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove n. T., zároveň obsadil 1. miesto v kategórii starších žiakov 2. stupňa ZŠ. V tej istej kategórii sa na druhom mieste umiestnila Jana Boňková zo ZŠ s MŠ Tovarné, na treťom mieste bol Matej Demčák z Cirkevnej spojenej školy vo Vranove n. T. 

Veľmi dobre si za šachovnicou počínali žiaci 1. stupňa ZŠ, keď v tejto skupine žiakov skončil na 1. mieste Jakub Pálfi (celkovo druhý) zo ZŠ Sečovská Polianka, na 2. mieste Aleš Chytra (celkovo štvrtý) zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove n. T. a na 3. mieste Adrián Čurha zo ZŠ s MŠ Tovarné.

Medzi študentmi SŠ obsadil 1. miesto Erik Bednár z Obchodnej akadémie vo Vranove n. T. pred druhým Danielom Fecenkom z CSŠ vo Vranove n. T. a tretím Jergušom Ropovíkom zo Strednej zdravotnej školy Sládkovičova v Prešove.

V posledných týždňoch skončila 3. a 4. šachová liga. V týchto súťažiach mali zastúpenie 4 družstvá z okresu Vranov n. T.

V 3. lige to boli ŠK Soľ a MŠK Vranov n. T. „A“. V dvanásťčlennej skupine sa ŠK Soľ umiestnil na 8. pozícii so ziskom 12 bodov 4 výhry a 7 prehier z 11 zápasov. Najaktívnejšími hráčmi šachového klubu Soľ boli Michal Gajdoš (3 body z 10 partií), František Kopko (5/10), Rastislav Serbin (4/9), Ján Krasnaj (2/9), Vladimír Fečo (6/8). MŠK Vranov n. T. „A“ sa umiestnil na 9. mieste s 11 bodmi za 3 výhry, 2 remízy a 6 prehier. Najviac bodov v zápasoch získali Miroslav Chytra (8/11), Vladimír Verba (4,5/10), Miroslav Vovolka (4,5/8).

Vo 4. lige zastupovali vranovský okres ŠK Čaklov a MŠK Vranov n. T. „B“. Družstvu ŠK Čaklov sa podarilo obsadiť krásne druhé miesto medzi desiatimi šachovými klubmi. Hráči získali 20 bodov za 6 výhier, 2 remízy a 1 prehru v deviatich zápasoch. K úspechu najviac prispeli Rastislav Serbin (7,5/8), Zoltán Fonos (5,5/7), Dávid Štofa (3,5/6), Ján Krasnaj (3,5/5). Družstvo MŠK Vranov n. T. „B“ tvorené hlavne mladými hráčmi zbierajúcimi skúsenosti skončilo na 10. mieste.

Zdroj: Miroslav Chytra

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.