V kategórii | Tlačové správy

Vranov: SVÄTOJÁNSKA NOC NA JUHU

4-I

Piatok poobede a príprava na večernú opekačku s rodičmi je v plnom prúde. Počasie nebolo priaznivo naklonené. Myšlienky tipu, už nech neprší sa vyplnilo a oficiálne sme mohli začať. Kto prišiel neobanoval.

     Pri otvorení sa objavila nečakaná návšteva vedúca odboru školstva p. Mgr. M. Lapčáková, ktorá len tak mimochodom išla okolo a videla, že na našej škole sa čosi deje, tak nás prišla pozdraviť a popriať nám všetko dobré a čarovná noc, aby nám dala novej sily a energie, ktorú sme počas roka vyčerpali a prežili krásny zbytok dňa a noci. Po oficiálnom otvorení, kde sa nám prihovorila aj p. riaditeľka Mgr. Z. Halajová sa to mohlo začať. Najprv to boli súťaže deti a rodičov. Vo vreci si odskákali určitú časť deti, v polovici výmena a druhú časť doskákali rodičia do cieľa MECHOSKOKU. Druhá v poradí TARZANIÁDA prechod cez upevnené lano. Pokračovalo to na trasu FÚRIKRACE vozenie vo fúriku a posledná aktivita s rodičmi WATERPLACE prenášanie vody veľkou naberačkou z miesta na miesto. Za každú prejdenú aktivitu dieťa dostavalo pečiatku na ruku a za ne dostalo svietiaci náramok. Vzorní rodičia už medzitým založili vatru a opekačka mohla začať. Vôňa slaninky a klobások sa šírila areálom školy. Zrazu spoza telocvične oproti vatre príjazd veľkej hasičky. Čo sa deje? Azda zásah hasičov ? Však nehorí, len opekáme ? Ale milá hasička si to namierila na asfaltovú plochu a začala striekať snehovú perinu. To bolo radosti. Ten smiech detí a skákanie po penovej perine bol najkrajším bodom večera. Pridali sa aj niektorí rodičia ba aj p. riaditeľka. Zábava gradovala a ešte toľko nesplnených prianí pred nami. Diskotéka, tombola a posledný bod nočná hra. Noc sa ešte neskončila pre naše deti, keďže ostali  spať v škole až do rána.

A na záver nezabudnuteľný zážitok na celý život pre deti, ktorý pre nich pripravili vychovávateľky ŠKD pri ZŠ JUH vo Vranove nad Topľou bude pre nich odmenou za dobre odvedenú prácu.

Spracovala : Jana Bednárová – vedúca ŠKD

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.