V kategórii | Tlačové správy

Vranov: Školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ okresu Vranov n.T. v zrýchlenom šachu

Sach

V piatok 26. 10. 2018 sa v CVČ Vranov n. T. uskutočnili Školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ okresu Vranov nad Topľou v zrýchlenom šachu. Podujatia sa zúčastnilo 23 chlapcov a 11 dievčat zo siedmich ZŠ v okrese. Hrali v dvoch samostatných turnajoch na 7 kôl. Pohár za prvé miesto si odniesol Filip Bodor (6,5 b.) zo ZŠ Bernolákova ul. pred Tomášom Demčákom (6,5 b.) zo ZŠ Sídl. Juh a Lukášom Hricom (5 b.) zo ZŠ Sečovská Polianka. Medzi žiačkami bola suverénne najlepšia Janka Boňková (7 b.) zo ZŠ s MŠ Tovarné pred Anežkou Velikou (5 b.) zo ZŠ Sečovská Polianka  a Ľudmilou Repkovou (5 b.) zo ZŠ s MŠ Tovarné. Všetci šiesti si vybojovali právo postupu na Majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ Prešovského kraja v zrýchlenom šachu.

V predchádzajúcom týždni sa 18. 10. konali v Humennom Školské majstrovstvá študentov a študentiek SŠ regiónu Vranov n. T., Humenné, Snina v zrýchlenom šachu. V turnaji študentiek okres Vranov n. T. nemal zastúpenie. V turnaji študentov reprezentovali piati študenti medzi 35 účastníkmi. Celkovým víťazom sa stal študent tretieho ročníka Gymnázia Dr. C. Daxnera vo Vranove Jozef Bednár (6,5 b.), ktorý tento úspech zopakoval tretí rok za sebou. Ďalej sa umiestnili na 6. mieste Daniel Fecenko (5 b.), na 11. mieste Lukáš Šimkanin (4 b.), obaja sú študentmi z Cirkevnej spojenej školy vo Vranove, na 17. mieste Erik Bednár (4 b.) z Obchodnej akadémie vo Vranove a na 29. mieste Filip Fiala (2,5 b.) z CSŠ vo Vranove. Prví štyria spomenutí získali právo postupu na krajské kolo, Jozef Bednár toto právo získal automaticky ako finalista minuloročných celoslovenských majstrovstiev študentov SŠ v zrýchlenom šachu.

V októbri taktiež začala 3. a 4. šachová liga. V 1. kole 3. ligy zdolalo družstvo šachistov MŠK Vranov n. T. „A“ súperov z TJ Sokol Ľubotice výsledkom 6 : 2. Bodom za výhru prispeli Jozef Feník, Miroslav Chytra, Ladislav Berta, Miroslav Vovolka a Marián Horňák, polbod za remízu pridali Ján Cakl a Vladimír Verba.

V 1. kole 4. ligy podľahlo družstvo šachistov MŠK Vranov n. T. „B“ súperom z ŠK Belá nad Cirochou seniori výsledkom 1,5 : 3,5. Bodom za výhru prispel Jozef Bednár a polbod za remízu pridal Filip Bodor.

Zdroj: Miroslav Chytra

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.