V kategórii | Tlačové správy

Vranov: predvianočné podujatia v knižnici…

servicka4I

Voňavé Vianoce

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva deti, mládež i dospelých 3. decembra 2019 (utorok) na vianočné tvorivé dielne. Pestrý kolotoč vianočných zvykov odštartujú o 10.00 h študenti Spojenej školy v Čaklove ukážkami aranžovania vianočných ikebán a dekorácií. Pripomenieme si, ako sa slávili Vianoce v minulosti a ako dnes. V popoludňajších hodinách od 13.00 h je pre deti pripravené zdobenie medovníčkov a ďalšie tvorivé aktivity. Neváhajte a navštívte Hornozemplínsku knižnicu, spoločne ju rozvoňajme Vianocami.

Podujatie je realizované v spolupráci so SŠ v Čaklove, SŠI vo Vranove nad Topľou a seniormi z vranovských denných centier v rámci projektu Spája nás minulosť i prítomnosť s finančnou podporou MK SR.

Valentín Šefčík na Mikulášskom stretnutí s deťmi

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva deti na Mikulášske stretnutie s autorom literatúry pre deti a mládež Valentínom Šefčíkom 6. decembra 2019 o 13.00 h. Básnik predstaví svoje štyri dcéry, čiže svoje knihy, ktoré sú každá podobná a predsa každá iná.

„Kniha je úplne skvelá úžasná vec, umelecké dielo, ktoré dokáže potešiť. Odporúčam čítať knihy, je to prospešné a potrebné. Aj vďaka čítaniu som zistil, že chcem písať knihy,“  Valentín Šefčík. A samozrejme nebudeme chýbať ani Mikuláš.

Podujatie sa koná v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vianočná zasnežená krajina

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva 9. decembra 2019 o 13.00 h deti a mládež na workshop Zasnežená rozprávková krajina s vynikajúcim ilustrátorom Mgr. art. Filipom Horníkom ArtD., ktorý kreslí originálne ilustrácie.

Podujatie sa koná v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Adventné popoludnie pre priateľov knižnice

 Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva 12. decembra 2019 (štvrtok) o 15.00 h  na Adventné popoludnie pre priateľov knižnice so speváčkou ľudových rusínskych, šarišských a duchovných piesní Hankou Servickou, spojené s prezentáciou a autogramiádou knihy Špivanky Servickej Hanky. Príďte si do knižnice vychutnať popoludnie spevu, poézie a hovoreného slova v adventnom čase.

Zdroj: Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.