V kategórii | Tlačové správy

Vranov: ponuka podujatí v Hornozemplínskej knižnici

Komiksiada

Fitnes pre mozog

Je všeobecne známe, že trénovať  pamäť neuškodí nikomu, ani mladým, ani tým skôr narodeným. Samozrejme, čím je človek  starší, tým viac jeho pamäť slabne a jej tréning  v tomto veku  má osobitný význam.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove n.T. Vás srdečne pozýva na cyklus tréningov pamäti Fitnes pre mozog, vo štvrtok 15. novembra 2018 o 10.00 h.

Cieľom stretnutí je využiť techniky tréningu pamäti pre lepšiu pamäť v každodennom živote, stimulovať rôzne oblasti mozgu, posilniť jednotlivé druhy pamäti, zvýšiť sebavedomie klientov.

Prostredníctvom stretnutí si môžete overiť funkčnosť svojej pamäti, naučiť sa techniky a stratégie pre lepšie zapamätávanie, naučíte sa starať o vlastnú pamäť tak, ako o svoje zdravie. Prostredníctvom dômyselných techník sa naučíte posilňovať svoje pamäťové schopnosti. Tajomstvo dobrej pamäti už nemusí zostať tajomstvom!

Vyhodnotenie súťaže Komiksiáda alebo komiksom k čítaniu

 Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj v rámci projektu VRANOVSKÉ KNIHODNI pozývajú na vyhodnotenie súťaže o najlepšiu komiksovú prácu KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU.

Odborný seminár a vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutoční 16. novembra 2018 (piatok) o 8.30 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Marka Staviarska vo vranovskej knižnici

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na stretnutie so spisovateľkou Markou Staviarskou, autorkou detských kníh Marínka Somarinka, Eliška a jej kamarátiOpováž sa toto prečítať!

Beseda sa uskutoční 20. novembra 2018 o 10.00 h v knižnici, na oddelení pre deti a mládež. Podujatie je vhodné pre žiakov 1. stupňa základných škôl. V prípade záujmu sa môžete nahlásiť  na tel. č. 4464468 alebo emailom na detske@vthk.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavný partner projektu.

Zdroj: Hornozemplínska knižnica

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.