V kategórii | Tlačové správy

Vranov: opakovaná krádež v kostole

Kostol

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou uznesením začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin poškodzovanie cudzej veci. Skutkov sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ v jednom z rímskokatolíckych kostolov vo Vranove.

K prvej krádeži došlo v nočných hodinách v dobe od 15.12.2020 do 16.12.2020. Z budovy kostola zlodej vytrhol a odcudzil 25 metrov medeného hromozvodového drôtu. Škoda krádežou i samotným poškodením bola vyčíslená na 700,-Eur.

Druhej krádeže sa páchateľ dopustil v dobe od 22.12.2020 do 09.01.2021, kedy z kostola  vytrhol a odcudzil medené výtokové koleno a medený kotlík. Teraz bola škoda vyčíslená na 400,-Eur. 

Páchateľ  skutky spáchal na mieste cirkevného obradu a na objekte, ktorý je podľa Zákona o ochrane pamiatkového fondu kultúrnou pamiatkou a  ktorý patrí k svetovému kultúrnemu dedičstvu. Tento kostol bol v roku 1963 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Zákon pri tomto trestnom čine vzhľadom na miesto kde ku krádežiam došlo, stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Či sa tieto krádeže zlodejovi oplatili vzhľadom na uvedené, necháme na jeho zvážení, no neznalosť zákona ani v tomto prípade nie je ospravedlnením.

Zdroj: KRPZ Prešov

Foto: Ilustračné

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.