V kategórii | MSZ Vranov, Tlačové správy

Šachový turnaj o pohár starostu obce Čaklov

sach-i

V sobotu 3. decembra 2016 sa konal tradičný šachový turnaj o pohár starostu obce Čaklov. Potešila účasť 33 hráčov z obcí alebo šachových klubov z Čaklova, Soli, Vranova nad Topľou, Hlinného, Zámutova, Hanušoviec nad Topľou, Humenného, Modrej nad Cirochou a Belej nad Cirochou. Všetci účastníci odohrali 9 súťažných kôl tempom 2 x 15 minút na partiu a pochutnali si na výbornom guláši.

Celkovým víťazom turnaja sa stal so 7,5 bodmi Jozef Bednár z MŠK Vranov n/T, hrajúci aj za ŠK Čaklov. 2. miesto vybojoval so siedmimi bodmi Lukáš Jakubčo hrajúci za MŠK Vranov n/T aj za Modru nad Cirochou,, turnaj odohral dokonca bez prehry. Tretí skončil so šiestimi bodmi tiež z MŠK Vranov n/T Miroslav Chytra o pomocné skóre pred ďalšími šiestimi hráčmi.

Najlepším Čaklovčanom tretí krat a posebe David Štofa, celkovo skončil šiesty, (2. miesto – Štefan Grec, 3. miesto – Dominika Štofová), Najlepším hráčom do 15 rokov bol Benjamín Štutika (pred Milošom Krupkom a Matúšom Demčákom). Najlepšou šachistkou bola Aneta Hudáková (pred sestrou Alžbetou a Dominikou Štofovou, ktorá prenechala cenu štvrtej Michaele Valcerovej). Najmladší účastník Aleš Chytra s dvomi bodmi dokázal sebe aj ostatným, že šach je naozaj pre každého.

Zdroj:David Štofa, organizačný pracovník