V kategórii | Tlačové správy

S ,,požičaným ,,autom sa povozil, zajazdil si aj po poli

Auto pole

Poverený príslušník Obvodného oddelenia policajného zboru vo Vranove nad Topľou obvinil z prečinu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla 18 ročného mladíka z obce Soľ.

V polovici februára tohto roku vošiel mladík vo večerných hodinách na pozemok  rodinného domu v obci Rudlov, prišiel k neuzamknutému autu zn. Škoda Felícia a  bez súhlasu jeho majiteľa doň nasadol a kľúčmi, ktoré boli v zapaľovaní ho naštartoval ….  vyrazil sa povoziť. Mladík okrem toho, že je na cudzom pozemku, okrem toho, že používa cudzie motorové vozidlo opomenul aj skutočnosť, že on sám nie je držiteľom  vodičského oprávnenia. Jeho ďalšia cesta bol rôznorodá, previezol sa po nielen po  obci, ale svoje ,,umenie,, šoférovať si hneď vyskúšal aj na poli … tam aj skončil !  Obvinený mladík je stíhaný na slobode, zákon má pre neho pripravenú trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.

Nerozvážnosť mladíka je skutočne na zamyslenie, a to, či nočná jazda mu stála za dvojročné väzenie musí už zvážiť on sám, no pripomeňme aj to, že nie je rozumné, ponechať svoje auto otvorené a ešte aj s kľúčmi v štartovacej skrinke. Neustále opakujeme a pripomíname, že predovšetkým na nás je povinnosť si svoj majetok riadne zabezpečiť. Uzamknutie domu, auta, … je jedna zo základných vecí, ktoré je nutné a potrebné urobiť … nedávajme takýmto konaním možnosť a príležitosť páchateľom

Zdroj: KR PZ Prešov

Foto: Ilustračné

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.