V kategórii | Tlačové správy

Obvinení zo zločinu ublíženia na zdraví a z trestného činu výtržníctva

Bitka

Vranovský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo  zločinu ublíženie na zdraví spáchaného v súbehu s prečinom výtržníctva  trom mužom z obce Banské ( vo veku 16 rokov, 18 rokov a 26 rokov ).

V sobotu ( 09.11.2019 ) v čase obeda v rómskej osade v rodnej obci na príjazdovej ceste vedľa jedného z rodinných domov fyzicky napadli 31 ročného muža z obce Zámutov.  Všetci traja ho rôznymi predmetmi ( drevenou doskou, drevenou „siahovinou“ i  lopatou ) udreli do rôznych častí hlavy. Napadnutý muž utrpel viacero zranení ( zlomeninu lebkovej klenby, akútnu respiračnú insuficienciu, kómu, zlomeniu spodiny lebky, mnohopočetné zlomeniny tvárových kostí, … ).  Predpokladaná doba liečenia by mala presiahnuť viac ako 42 dní.  Obvinení muži  sú stíhaní na slobode, ak sa im ale vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na štyri až desať rokov ( v prípade mladistvého pôjde o polovičnú trestnú sadzbu ).

Akýkoľvek problém, sa určite dá riešiť iným spôsobom, škoda že ani jeden z útočníkov si toto neuvedomil pred týmto agresívnym a neľudským konaním !

Zdroj: KR PZ Prešov

Foto: Ilustračné

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.