V kategórii | Tlačové správy

Obmedzenia cestnej premávky v súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka v Prešove

Papez

V súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka v Slovenskej republike bude potrebné počítať v Prešove s určitými dopravnými obmedzeniami:

Dňa 13. 9. 2021

  • Uzatvorená ulica Jána Pavla II. od križovatky s ulicou Pražská po ulicu 17. novembra (v mapke bod 1).
  • Ulica 17. novembra: od 23.00 hod. (v mapke bod 2)

 

Dňa 14. 9. 2021

  • vylúčená doprava nad 3,5t od križovatky ulíc Levočská, cesta I/18 a Obrancov mieru, cesta I/68  v úseku ulíc na ceste I/68 Obrancov mieru, Pod Kalváriou, Pražská (v mapke bod 4). Vylúčená doprava bude vedená po obchádzkovej trase (v mapke bod 3). 
  • úplná uzávierka jazdného pásu cesty I/68 ul. Pražská v úseku od okružnej križovatky ZVL po zimný štadión: od 06.00 hod. do ukončenia opatrení cca 17.00 hod. (v mapke bod 5).
  • obmedzenia na diaľnici sa budú dotýkať hlavne vozidiel nad 3,5t
  • počas prejazdu Svätého Otca po diaľnici bude doprava na D1 úplne uzatvorená v smere od Košíc do Prešova: od 08.30 hod. do 10.00 hod. V danom čase bude doprava nad 3,5t v smere Prešov – Košice na diaľnici D1 vylúčená. Obdobne budú uplatňované opatrenia pri odjazde Svätého Otca. To znamená, že doprava na diaľnici v smere Prešov – Košice bude v čase od 12.00 hod. do 13.30 hod. úplne vylúčená. Jazda opačným smerom smer Košice – Prešov bude povolená iba pre vozidlá do 3,5t. Zároveň s vylúčením dopravy bude potrebné počítať aj s operatívnym uzatvorením ulice Pražská a Petrovianská.

 

Uvedené časy sú orientačné, môžu sa operatívne meniť podľa programu. Verejnosť vyzývame, aby zvážili svoj presun v uvedených časoch a na miestach, počas ktorých budú dopravné obmedzenia, v opačnom prípade budú musieť počítať so zdržaním.

Taktiež apelujeme na dodržiavanie pokynov policajtov, ktorí budú zabezpečovať plynulosť cestnej premávky a verejný poriadok.

Zdroj: KRPZ Prešov

Foto: Ilustračné

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.