MFK Vranov – TJ ŠK Kremnička 3:0 (2:0) – 2. polčas

Zostavy:

VRANOV: Makó – Paluba, Stanislavský, Šamo, Sakala – Hatok (88. Eštok), Kentoš, Turcovský, Boháč – Lazúr (86. Sopko), Streňo (84. Breda). Tréner: Miroslav Jantek.

KREMNIČKA: Gašperan – Matúš, Kolofík, Kollár, Schober – Palovič (46. Urban), Kočan, Ševčík, Kubát (46. Starší) – Kostúrik, Loučka (73. Tomčík). Tréner: Norbert Juračka.

Pred 350 divákmi rozhodovali Sedlár, Žákech, Mikulaj.

V sobotu pokračoval 3.liga-východ svojím už 27.kolom keď sme na mokrom ale dobre pripravenom trávniku, o ktorý sa MFK Vranov cez týždeň príkladne staral aj napriek dažďom, privítali Kremničku, ktorá sa z posledného miesta vyšvihla už bod za Vranov a tak sa čakal tuhý boj o vylepšenie si pozície pred záverečnými bojmi o zotrvanie v súťaži.

Od úvodu sa hral veľmi svižný futbal z jednej strany na druhú. Po úvodnej pätnásť minútovke vybojoval loptu na vlastnej polovici Kentoš, prihral Boháčovi, ten dlhou prihrávkou našiel v predu Hatoka, ktorý sa prekľučkoval do šestnástky a tam vyzval Streňa k otvoreniu skóre stretnutia. Streňo s nezištnou prihrávkou neotáľal ale rovno z prvej ju poslal k žrdi na 1:0. O 2 minúty neskôr po osi Sakala, Boháč, Streňo, znovu Boháč sa lopta dostala k Lazúrovi a ten sa nezvykne v šestnástke mýliť a upravil už na 2:0. Hostia po tomto začali ešte viac hroziť, ale Kostúrik z metra minul nohou prázdnu bránu tak ako predtým hlavou Loučka. V závere polčasu nás opäť podržal brankár Makó, keď po rohu bravúrne vychytal hlavičku a aj následnú dorážku keď už ležal na zemi.

Do druhého polčasu nastúpili hostia z odhodlaním čím skôr znížiť a zdramatizovať stretnutie. Zatlačili nás ešte viac pred vlastnú šestnástku ale ich tlak bol skôr len platonický, keďže si nedokázali vypracovať vyloženú príležitosť. Ich strely väčšinou skončili vysoko nad našou bránou alebo ich zblokovali naši obrancovia. Výnimkou bola len rýchla kontra Kostúrika, ale ten stroskotal na výbornom Makóovi, ktorý si opäť, celkovo už po deviaty krát v sezóne udržal čisté konto. Na našej polovici bolo dosť vzruchu, lebo bolo cítiť, že chýbajú vykartovaní obaja stopéry, ale ich spoluhráči, aj keď častejšie kazili prihrávky, tak následnou obetavosťou odvracali všetky nebezpečné hrozby súpera. Naopak veľmi často sme my hrozili nebezpečnými rýchlymi protiútokmi, ktoré väčšinou končili pokazenou finálnou prihrávkou. Až do 68 minúty, kedy z Makóovho výkopu vybojoval loptu Turcovský, na polovici nahral Hatokovy, ktorý sa prešprintoval až do šestnástky, keď popritom obišiel 2 súperových obrancov a tam rutinérsky zakončil na 3:0. Po tomto momente hostia ešte viac otvorili obranu, ale ich snaženie končilo pred našim pokutovým územím. Naopak Vranov stále nebezpečne hrozil rýchlymi protiútokmi do otvorenej obrany ale už žiaden z mnohých sa neskončil úspešne. Kremnička síce prehrala kruto, lebo za predvedenú hru si nezaslúžila prehrať o tri góly, ale môžeme s určitosťou povedať, že mnoho presne takýchto prehier utrpel práve MFK Vranov v jesennej časti súťaže…

Najbližšie hrá MFK Vranov v nedeľu 02.06.2013 o 10:30 hod. v Prešove s domácimi juniormi a doma sa predstaví na budúcu sobotu v poslednom domácom zápase sezóny 08.06. o 17:00 hod. v súboji so Spišskou Novou Vsou. MFK Vranov na zápas srdečne pozýva všetkých fanúšikov, na ktorých cez polčas bude čakať bohatá tombola (minimálne 10 cien)!