MFK Vranov – Slavoj Trebišov 1:1 (1:0) – 2. polčas

ŽK: 90. Gdovin – 33. Sudimák, 70. Mižík, 90. Kotľar.

Zostavy:

VRANOV: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Sakala – Boháč (30. Stanislavský), Kentoš (72. Sopko), Turcovský, Šamo – Lazúr, Hatok. Tréner : Miroslav Jantek.

TREBIŠOV: Sudimák (32. Bednár) – Cibuľa, Lukáč, Capko, Deme (77. Gracer) – Fljaško (90. Dančo), Lukáč, Kotľar – Koscelník, Patkanóci. Tréner: Vladimír Rusnák.

Pred 250 divákmi rozhodovali: Kačenga, Weiss, Bobko

25. kolo sa napokon odohralo v nedeľu oproti plánovanej sobote z dôvodu, že na Slovensku momentálne prebiehajú ME hráčov do 17 rokov, v ktorej má zastúpenie aj naša reprezentácia,  ktorá si už zabezpečila účasť na októbrových MS v SAE a doma sa jej zatiaľ podarilo postúpiť do semifinále. Naši hráči privítali na domácom trávniku tradičného súpera z Trebišova, ktorý na jeseň exceloval a obsadil po jesennej časti 4 miesto. No na jar sa mu už až tak veľmi nedarí a v 8 jarných zápasov dokázal len 2x vyhrať. To vyústilo do situácie že aj oni sa dostali do ohrozenia zostupom a tak chceli vo Vranove bodovať.

Už po troch minútach hry mohol otvoriť skóre Kentoš ale po na rýchlo rozohranom priamom kope nikým neatakovaný pred Sudimákom zaváhal. Hra sa ďalej odvíjala medzi šestnástkami až do 29. minúty kedy Kentoš našiel na hranici šestnástky Boháča, ten pretlačil loptu do pokutového územia na Šama, ktorého strelu Sudimák vyrazil opäť len k nášmu kapitánovi. Ten videl nabiehajúceho Lazúra a krásnou prihrávkou ho vyzval k otvoreniu skóre stretnutia – 1:0.

Druhý polčas priniesol viac vzruchu. V úvode mali šance na zvýšenie Turcovský a potom Lazúr ale tesne minuli. Hostia chceli z výsledkom niečo urobiť, prevzali iniciatívu, v jednom prípade zachraňoval Makó, v druhom mu pomohla na dvakrát žrď. Až prišla 78. minúta, pri postrannej čiare sme nedôrazne odkopli loptu, súper to využil a poslal dlhú loptu na opačnú stranu pokutového územia, kde z voleja krásnou strelou presne k žrdi vyrovnal Gracer, ktorý striedal pred minútkou. Makó tak kapituloval po dlhých 471 minútach. Vranovčania vrhli všetky sily do útoku ale šance Lazúra, Šama a v nadstavenom čase ani Hatoka nenaklonili misky váh na stranu domácich a tak sa skončil zápas spravodlivou remízou. Najbližší zápas odohrá MFK Vranov opäť doma už túto stredu 15.5. o 17:00 hod. proti Lučencu, kedy je na programe dohrávka 19. kola.