MFK Vranov – ŠK Odeva Lipany 1:0 (1:0) – 1. polčas

Dohrávka 17. kola: streda 08.05.2013 o 17:00 hod.

ŽK: 28. Streňo, 44. Kentoš, 45+ Šamo – 45+ Bartoš, 63. Pončák, 66. Gomoľa.

Zostavy:

VRANOV: Makó – Stanislavský, Gdovin, Novák, Sakala – Boháč (90. Sopko), Kentoš (90. Jakub Dvorjak), Turcovský, Šamo – Lazúr, Streňo (88. Breda). Tréner: Miroslav Jantek.

LIPANY: Bartoš – Angelovič (80. Pyda), Krivák, Gomoľa, Blaško – Hudý, Popovec (62. Hovanec) Kovalík, Pončák – Drobňák (68. Figura), Eliáš. Tréner: Stanislav Varga.

Pred 400 divákmi rozhodovali: Kakaščík, Ádám, Poracký.

V stredu bola na programe dohrávka 17.kola ešte zo 16. marca kedy boli všetky zápasy pre sneženie odložené. Naši futbalisti nastupovali na trávnik bez 3 pravých obrancov,  lebo Marek Paluba si musel ešte odpykať druhý zápas za červenú kartu, ktorú dostal proti Humennému, Martin Eštok aj Ján Hatok sa v priebehu týždňa zranili a tak musel za nich zaskočiť Matej Stanislavský, ktorý sa svojej úlohy zhostil veľmi dobre. Vranov síce ťahal šnúru 5 zápasov bez prehry ale čakal ich náročný súper z Lipian, ktorý sa už vyšvihol na tretie miesto!

V prvom polčase sa dohromady nič neudialo, lebo hra sa odohrávala zväčša medzi šestnástkami. Zaujala len žltá karta pre Erika Streňa za údajné nasimulovaný pád keď chcel preniknúť do šestnástky. Bola to jeho 8 žltá karta v sezóne a tak nám bude v dvoch nastávajúcich zápasoch chýbať. Rozhodca nemusel vôbec túto kartu vytiahnuť lebo, síce Erik nazbieral 7 žk v prvých jedenástich zápasoch ale ďalších 10 zápasov sa im úspešne vyhýbal. Až prišla 44. minúta keď rozhodca ukázal ďalšiu žk tentoraz Matejovi Kentošovi za bežný súboj v strede ihriska. Darmo mu Peter Šamo ako kapitán dohováral, že za taký súboj nemusel udeľovať napomenutie. O 2 minúty neskôr došlo opäť k faulu v strede ihriska tento krát na Šama, lenže po následnej konverzácii medzi rozhodcom a kapitánom Šamom udelil rozhodca kartu opäť len nášmu hráčovi čo vyvolalo opäť obrovskú búrku nevôle ako na ihrisku tak aj na lavičke a na tribúne. Po rozohraní sme sa dostali až do šestnástky kde poslal Streňa k zemi hosťujúci brankár, rozhodca odpískal pre Vranov penaltu ale súperovmu brankárovi ukázal len žltú kartu, čo sa opäť nepáčilo domácim, ktorý sa dožadovali červenej karty. Následný pokutový kop Šamo zo šarmom sebe vlastným pohodlne otvoril skóre stretnutia.

V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, mali 2-3 šance ale Erik Makó si udržal už štvrté čisté konto v sérii a celkovo nedostal gól už úctyhodných 393 minút!  Domáci s prehľadom kontrolovali hru a mohli aj zvýšiť svoje skóre ale Streňo, Lazúr a iní svoje šance už nevyužili a tak Vranov neprehral už 6 stretnutie v rade! Najbližšie odohrá MFK Vranov svoje domáce stretnutie už teraz v nedeľu 12.5. o 16:30 hod. proti Trebišovu a hneď v stredu 15.5. o 17:00 hod. hrá opäť doma, tento krát dohrávku 19. kola proti Lučencu, ktorý sa momentálne prepadol na posledné miesto.