MFK Vranov – FK Lafc Lučenec 4:0 (3:0) – 2. polčas

Góly: 30. a 44. Peter Šamo (druhý z pokutového kopu), 25. Novák, 54. Lazúr.

ŽK: 34. Pipíška.

Zostavy:

VRANOV: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Sakala – Hatok, Stanislavský (79. Sopko), Kentoš, Turcovský – Šamo (71. J. Dvorjak), Lazúr (80. Eštok). Tréner: Miroslav Jantek.

LUČENEC: Brauneis – Kadiš (59. Vilhan), Pipíška, Berky, Kovanič – Šuška, Strelka, Lavrík (76. Kupček), Nemčok (39. Koliada) – Geri, Schwantner. Tréner: Štefan Dohnálek.

Pred 250 divákmi rozhodovali: Vlčej, Perát, Ličko

V stredu bola na programe ďalšia dohrávka tento krát 19.kola ešte z 30. marca kedy boli všetky zápasy pre sneh a rozmočené trávniky odložené. Naši futbalisti nastupovali na trávnik opäť bez vykartovaného Erika Streňa, ktorý si musel ešte odstáť druhý zápas pre 8 žltých kariet a tak boli síce trochu obavy z toho, či súperov očakávaný betón prekonáme ale vzhľadom na to, že obrana Lučenca je v jari najhoršia, diváci očakávali gólostroj, aj keď niektorí postarší Páni prichádzali na štadión s tým, že prehráme..
Od úvodu sme svojho súpera zatlačili ale svoje šance Stanislavský, Šamo ani Hatok nevyužili. V 25. minúte po Šamovom priamom kope Gdovin hlavičkou predĺžil a na zadnej tyči Novák nemal problém upratať loptu do siete. O päť minút neskôr po Gdovinovom odkope, Šamo hlavou priťukol Turcovskému, ten poslal loptu na Lazúra, ktorý vyhral hlavičkový súboj pre Šama, náš kapitán potiahol loptu do šestnástky a ponad vybiehajúceho brankára pohodlne zvýšil na 2:0. O chvíľu Kentoš opečiatkoval brvno a tesne pred odchodom do šatní sa prepracoval Hatok až do šestnástky, kde ho hosťujúca obrana poslala k zemi a rozhodca odpískal pokutový kop. K nemu sa už tretí krát v jari postavil ako správny kapitán Peter Šamo a opäť sa nemýlil.

V druhom polčase po peknej akcii Šama sa cez Hatoka dostala lopta k Lazúrovi a ten zvyšoval už na 4:0. Od toho momentu naši už hrali len čo potrebovali ale aj tak Šamo, Hatok, Paluba a 2x Sakala mohli ešte prikrášliť výsledok. Hostia dali vyniknúť aj nášmu brankárovi, ktorý v priebehu jednej minúty dvakrát podržal svoj tím a udržal si čisté konto už v piatom zápase z desiatich na jar.

Najbližšie hrá MFK Vranov už túto sobotu 18.05.2013 o 17:00 hod. v Spišskej Belej s FK Poprad a doma sa predstaví na budúcu sobotu 25.5. o 17:00 hod. vo veľmi dôležitom súboji s ŠK Kremničkou.