V kategórii | Tlačové správy

Leto v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou

HK

Péče o děti UK – vizitka 1

Na letné prázdniny sme pripravili veľký výber rôznych podujatí nielen pre prázdninujúce deti, ale aj pre ich rodičov, ktorí sa počas leta potrebujú tiež zrelaxovať a oddýchnuť si.

Leto v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove je už tradične venované obľúbeným Letným štvrtkom, ktoré sa budú konať každý štvrtok od 10.00 do 12.00 hod.

Tematicky ladené Letné štvrtky sa budú niesť v duchu rozprávok, tvorivých dielní, ale i športu, súťaží a hier. (04.07.2019 Štvrtok a kreatívne aktivity, 11.07.2019 Štvrtok s fankyzumbou, 18.07.2019 Štvrtok so sovou, ktorá líške bájky čítala, 25.07.2019 Štvrtok s lesnými zvieratkami, 01.08.2019 Štvrtok na ľudovú nôtu  08.08.2019 Štvrtok a „veľkí športovci“, 15.08.2019 Štvrtok v znamení rozprávok z celého sveta, 22.08.2019 Štvrtok s čarovným štetcom). Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu Čítačka s písačkou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Novinkou tohto leta je denný letný tábor – Indiánske leto s knihou –  je určený pre deti, ktoré chcú zažiť leto v knižnici medzi svojimi obľúbenými knihami, so svojimi hrdinami a s indiánmi, ktoré sú hlavnou témou tábora. Deti zažijú týždeň plný zábavy, dobrodružstiev a súťaženia v duchu fair-play, kreatívne hry, množstvo nových indiánskych príbehov, tvorivé dielne, zábavu, športové hry či výlety. Termín realizácie tábora: 22.7. – 26.7.2019

Začiatok od 8.00 h koniec o 15.00 h. Veková kategória: žiaci I. stupňa ZŠ. Tábor z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Pre všetky deti, ktoré navštívia oddelenie pre deti a mládež máme pripravené interaktívne knihy z edície Kúzelné čítanie a elektronická hovoriaca ceruzka z produkcie ALBI s. r. o., vďaka ktorým sa deti zábavnou a pútavou formou dozvedia množstvo zaujímavých a užitočných informácií. Knihy sú nahovorené známymi slovenskými hercami a ich súčasťou sú aj zábavno-náučné kvízy s možnosťou voľby stupňa náročnosti.

Nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov a starých rodičov sú určené spoločenské hry Kto sa hrá,nehnevá môžu sa zabaviť pri rôznych spoločenských, zábavných, náučných, strategických i náučných hrách. Tešíme sa na všetky prázdninujúce deti, ktoré strávia leto v knižnici.

Marianna Majzlíková

 

Kreatívny štvrtok

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás 4. júla 2019 o 10.00 h pozýva na prvé stretnutie zo série letných štvrtkov pod názvom Kreatívne aktivity s pani Boženkou Vargovou. Deti, rodičia i starí rodičia sa  prenesú do sveta rozprávok, precvičia si svoju šikovnosť, zručnosť a  pustia uzdu fantázii. Podujatie je realizované v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.