V kategórii | Tlačové správy

Hádzanárky MŠK Vranov na jar úspešné!

Hadzana

Po nie celkom vydarenej jesennej časti dorasteneckej ligy , kde naše dievčatá  v kategórii mladšieho a staršieho dorastu obsadili 11. miesto vstúpili do jarnej časti s odhodlaním postúpiť v tabuľke vyššie a prilákať na svoje zápasy ,čím viac spokojných fanúšikov. Počas zimnej prestávky dievčatá poctivo trénovali a hlavne sa zomkli ,ako kolektív.  Družstvo starších dorasteniek hneď od prvého zápasu ukázalo mentálnu silu a z prvých piatich stretnutí sme zvíťazili v štyroch. Už prvý zápas s Dunajskou Stredou ukázal silu našich dievčat, keď sme zvíťazili bez problémov 36:29. V druhom stretnutí sme síce prehrali s Michalovcami 24:35 ,ale v družstve Michaloviec nastúpilo niekoľko dievčat ,ktoré hrávajú ženskú najvyššiu súťaž a je tam niekoľko reprezentantiek.V ďalšom zápase sme porazili Stupavu 30:25, keď dievčatá prekonali aj slabší deň rozhodcovskej dvojice. Asi najväčším zážitkom bol zápas s Nitrou, keď sme nastúpili deň po ťažkom zápase so Stupavou. Veľmi pomaly sme sa rozbiehali a v dvadsiatej minúte sme prehrávali o desať gólov. Následný oddychový čas a zmena na postoch pripravila prítomným divákom neskutočný zážitok. Dievčatá otočili zápas a po stretnutí prepukla v hale veľká radosť. Zvíťazili sme 37:34. Na posledný zápas sme cestovali do Košíc , kde sme s prehľadom zvíťazili 30:24. Staršie dorastenky reprezentujú: K.Kovaľová-Kočišová, N.Haňová, I.Prišticová, N.Vaterková, Z.Pavolová, Z.Miklošová, Ter.Ihnátová, N.Poľaková, K.Petíková, K.Zápotocká, V.Dobošová, A.Danková

Mladšie dorastenky v súčasnosti patria medzi vekovo najmladšie v súťaži a tak hlavnou úlohou je získavať skúsenosti v náročnej súťaži. A hoci v prvých dvoch stretnutiach prehrali s Dunajskou Stredou 29:36 a s Michalovcami 24:35 domáci zápas s Nitrou bol veľkým povzbudením do ďalšej práce. V stretnutí s minuloročným majstrom Slovenska sa dievčatá prekonávali a zvíťazili 29:18. Zápas v Košiciach len potvrdil zlepšenú formu a so súperom, ktorý je tabuľkovo ďaleko pred nami sme remizovali 33:33, keď sme nešťastne dostali gól v poslednej sekunde. Ale dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu. Za mladšie dorastenky nastupovali: S.Tomovčíková, T.Hersteková, B.Mikulová, B.Bálintová, Ta.Ihnátová, K.Brosová, A.Tomková, D.Juricová, T.Ponfyová, D.Ondrijiová, S.Ratvajská, M.Novotná, A.Míziková, K.Kinčovská.

Tento víkend je reprezentačná prestávka a dievčatá nastúpia najbližšie v Partizánskom a už dnes sa tešia na domáci zápas s Bytčou 13.4.2019.

Zdroj: Jaroslav Bella