V kategórii | Tlačové správy

CVČ: školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ Prešovského kraja v zrýchlenom šachu

sach zr

V utorok 4. 12. 2018 sa v priestoroch CVČ Vranov nad Topľou uskutočnili Školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ Prešovského kraja v zrýchlenom šachu vďaka spolupráci CVČ Vranov n. T., MŠK Vranov n. T. a Šachy Reinter Humenné. Podujatia sa zúčastnilo 32 chlapcov a 32 dievčat z takmer všetkých okresov Prešovského kraja. Turnaj sa hral na 7 kôl s tempom 2 x 15 minút na partiu + 3 sekundy za ťah.

Pohár za víťazstvo v kategórii dievčat si odniesla Natália Ivanecká (6 b.) z Gymnázia J. A. Raymana v Prešove pred druhou Natáliou Ferenčákovou (5,5 b) zo ZŠ Dr. D. Fischera v Kežmarku a treťou Olíviou Sekovou (5 b.) zo ZŠ Dargovských hrdinov z Humenného.

Omnoho tesnejšie výsledky boli v kategórii chlapcov, keď až prví štyria súťažiaci získali zhodný počet 5,5 b. a o konečnom poradí rozhodovalo pomocné hodnotenie. Prvé miesto obsadil Florián Steiniger zo Súkromnej spojenej školy European English School v Prešove pred druhým Šimonom Rybkom z Gymnázia, Kukučínova, Poprad a tretím Michalom Valkom z Cirkevnej ZŠ s MŠ v Belej nad Cirochou.

Všetci šiesti ocenení si zároveň za vybojované umiestnenie odniesli medaile a právo postupu na Majstrovstvá Slovenska ZŠ v zrýchlenom šachu, ktoré sa uskutočnia v Topoľčanoch 18. 12. 2018.

V silnej konkurencii sa nestratili ani žiaci a žiačky z okresu Vranov n. T. Z dievčat sa najlepšie umiestnila 13. Anežka Veliká (4 b.) zo ZŠ Sečovská Polianka, 18. Jana Boňková (3,5 b.) zo ZŠ s MŠ Tovarné, 23. Juliana Haburová (3 b.) a 28. Michaela Hrunená (2 b.), obe zo ZŠ Sečovská Polianka. Spomedzi chlapcov skončil na 18. mieste Tomáš Demčák (3,5 b.) zo ZŠ Juh Vranov n. T., 24. Filip Bodor (3 b.) zo ZŠ Bernolákova ul. Vranov n. T., 30. Michal Mráz (2 b.), 31. Jakub Palfi (1 b.), 32. Lukáš Hric (1 b.), všetci traja menovaní zo ZŠ Sečovská Polianka.

Zdroj: Miroslav Chytra