V kategórii | Tlačové správy

Vranov: školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ okresu Vranov n. T.

Cytra
V utorok 22. 11. sa v CVČ opäť uskutočnilo podujatie s niekoľkoročnou tradíciou Školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ okresu Vranov n. T. v zrýchlenom šachu. Turnaj sa konal pod záštitou Centra voľného času a Mestského športového klubu vo Vranove nad Topľou. Do vzájomného súperenia za šachovnicami sa pustilo v dvoch samostatných turnajoch 33 chlapcov a 10 dievčat zo šiestich škôl. Svojich zverencov vyslali školy ZŠ s MŠ Tovarné, CSŠ Vranov n. T., ZŠ Sečovská Polianka, ZŠ Hanušovce n. T., ZŠ Juh Vranov n. T. a ZŠ Bernolákova ul. Vranov n. T. Mladí šachisti hrali v siedmich turnajoch s tempom 2 x 15 minút na partiu.
Niekoľkoročné skúsenosti z účasti na krúžku Šach v CVČ zúžitkovali v kategórii chlapcov Jakub Palfi zo ZŠ Sečovská Polianka a Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova ul. Vranov n. T. Jakub prešiel turnajom systémom štart-cieľ a s plným sedembodovým ziskom si odniesol pohár, medailu a diplom za prvé miesto. Aleš získal šesť bodov a druhé miesto, jediný bod stratil v partii s Jakubom. Peknými partiami sa ukázal aj Lukáš Šafran zo ZŠ Bernolákova ul., keď obsadil tretie miesto s 5,5 bodu.
V kategórii dievčat dominovala a pohár víťazky si odniesla Julianna Haburová zo ZŠ Sečovská Polianka so 100-percentným bodovým ziskom. Nasledovala ju spolužiačka Karolína Hatalová tiež zo ZŠ Sečovská Polianka, keď získala 5,5 bodu. Víťaznú trojicu doplnila Viktória Vlčková zo ZŠ Hanušovce n. T. so ziskom 4 bodov.
Prví traja v každej kategórii okrem medailí a diplomov získali aj právo postupu na Majstrovstvá Prešovského kraja v zrýchlenom šachu, ktoré sa budú konať 7. decembra v Bardejove.
 
Zdroj: Miroslav Chytra

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.