V kategórii | Tlačové správy

1. miesto Šachového oddielu Soľ vo 4. šachovej lige

Sach - I

Počas predchádzajúcich víkendov sa ukončila záverečnými kolami 3. a 4. slovenská šachová liga. V súťažiach zastupovali okres Vranov nad Topľou Šachový klub Soľ a Šachový oddiel MŠK Vranov n. T. Táto sezóna bola poznačená pretrvávajúcimi protipandemickými opatreniami a preto sa jej veľká časť odohrala až po uvoľnení opatrení v silne zhustenom programe.

Vynikajúcim výsledkom sa môžu vo 4. šachovej lige, v skupine D23, pochváliť hráči Šachového oddielu Soľ. Po siedmich kolách sa im podarilo potvrdiť dominanciu v tejto súťaži ôsmich družstiev a opätovne obsadili prvé miesto so ziskom 18 bodov, keď 6-krát vyhrali a raz prehrali. Pred druhým družstvom z Belej nad Cirochou a tretím družstvom Reinter Snina juniori tak mali šesťbodový náskok. Najviac bodov v zápasoch získali Zoltán Fonos (6 bodov zo 7 partií), Ján Krasnaj (5 b. z 5 partií), Martin Ťasko (4,5 b zo 7 partií), Vladimír Fečo (3,5 b. zo 6 partií) a Michal Feciľák (3,5 b zo 4 partií).

V súťaži pôsobilo aj družstvo MŠK Vranov n. T. „B“, obsadilo 6. miesto so šiestimi bodmi za 2 výhry a 5 prehier. Najviac bodov do skóre priniesli Miroslav Chytra (4,5 boda zo 7 partií), Michal Virostko (2,5 b. zo 7 partií) a Jakub Palfi (2,5 b. zo 6 partií).

V 3. lige, v skupine D2, sa podarilo ŠO MŠK Vranov n. T. „A“ umiestniť na 6. mieste medzi desiatimi celkami so ziskom 11 bodov za 3 výhry, 2 remízy a 4 prehry. Najaktívnejšími hráčmi boli Vladimír Verba (5 bodov z 9 partií), M. Virostko (2,5 b. z 8 partií), M. Chytra (5,5 b. z 8 partií), Aleš Chytra (2 b. zo 7 partií), Jozef Bednár (2,5 b. zo 6 partií). 100 percentnú úspešnosť si udržal Jozef Feník, keď získal 3 body v troch zápasoch.

Zdroj: Chytra Miroslav

Comments

Reagujte cez Facebook (hore) alebo komentujte tu:

Pre vloženie komentára musíte byť prihlásený.